V podstatě jsou skutečně velmi dostupné a i svými vzory dokáží skvěle napodobit například dřevo nebo jiný přírodní materiál. Výběr je i v bohatých barvách, tudíž se dají vybrat přesně takové odstíny, které budou vévodit prostorům. Podlaha je velmi důležitou součástí samotného designu místnosti, jelikož představuje největší plochu. Vinylové jsou přirozeně velmi příjemné na dotek a dokonce tak moc odolné, že se rodina nemusí obávat toho, že by se snadno poškodily. Nevadí jim ani domácí zvířata nebo těžší zatížení. Dokonce i ten, kdo má rád komfort a chtěl by podlahové vytápění, tak nemusí váhat nad volbou tohoto materiálu. Vinylové podlahy Praha Yesinterier nabízí svým uživatelům tak bohaté možnosti a snadnou pokládku, že si je prakticky může dovolit kdokoliv.zajímavý design podlahy v obývacím pokoji

Položení vinylové podlahy je snadné

V první řadě je nutné připravit správně podklad. To znamená, že se nesmí pokládat například na parkety nebo staré laminátové podlahy, které jsme se rozhodli vyměnit.

  • Nejlepší je upravený, rovný a pevný betonový podklad, bez kamínků, nerovností nebo prachu.
  • Parotěsná fólie a kročejová izolace budou následovat, pokud ovšem izolace nebude již součástí lamel. Je to důležité, jelikož tím se přirozeně tlumí zvuky směrem do místnosti.
  • Lamely se pokládají cik cak, aby byly pevnější. Rohy se dají snadno upravit a nožíkem, vyříznout a usadit podle návodu.
  • Mezery u dveří vyplňují silikonem a také je dobré si pořídit zakončovací lišty.
  • Všechno musí sedět pěkně na míru. A také je možnost vinylovou podlahu nalepit.

podlahy vhodné i pro domácí zvířata
Kdo nemá odvahu se pustit do položení podlahy, tak si může najmout na práci odborníky, což každému zajistí kvalitní pokládku a pravděpodobně rychleji odvedenou práci. Při nákupu je třeba dbát na to, aby byl materiál zdravotně nezávadný, o čemž vypoví dost certifikace produktu, kde jsou vyloučeny ftaláty. Důležitým rozhodujícím bodem může být i tloušťka nášlapné vrstvy. Pokud si ovšem nevíme dostatečně rady, tak je dobré se o vhodném výběru poradit s odborníky, tím rozhodně chybu neuděláme.